• ZEBRANIE Z RODZICAMI

Drodzy rodzice, serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się:

05.09.2022 (poniedziałek) o godzinie 17.00.

Zebranie odbędzie się na sali gimnastycznej na górze.

• JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA ?

• Jak przygotować dziecko do przedszkola?

• przygotuj dziecko wcześniej: mów o przedszkolu, odwiedzaj je, pokaż plac zabaw, poznaj kolegów, którzy też idą do tej samej placówki, jeśli to możliwe;
            • mów pozytywnie: życz dziecku dobrej zabawy w przedszkolu, miłego dnia, zachęć do zbudowania wielkiej budowli z klocków. Unikaj komunikatów, które budują strach: “Nie bój się”, “Przykro mi, ale muszę iść”, “Dasz sobie radę”, unikaj smutnego, rozżalonego tonu – staraj się przenieść na dziecko entuzjazm, pozytywne emocje, radość. Opowiedz o swoich doświadczeniach z dzieciństwa.
            • rozpocznij dzień wcześniej, aby mieć  czas na rozmowę przed przedszkolem, na uspokojenie się w domu, na wybranie zabawki do przedszkola, spokojne ubranie się, na zapomnienie czegoś z domu i powrót po to,
            • w przedszkolu w miarę szybko pożegnaj się z dzieckiem, przekaż je nauczycielowi, idź – nie obawiaj się, wszystko będzie dobrze
            • stopniuj czas pobytu dziecka w przedszkolu – na początku niech dziecko spędza w przedszkolu tylko kilka godzin, z czasem – możesz to zmienić, jeśli dziecko będzie się czuło komfortowo
            • dotrzymuj umów, nie oszukuj: nie uciekaj, gdy coś odwróci uwagę dziecka, nie oszukuj “Pójdę do samochodu i zaraz wracam” – dziecko Ci ufa, dzięki temu, czuje się bezpiecznie – niech tak zostanie
            • buduj rutynę poranną, dzięki temu unikniecie wielu stresów, dziecko będzie wiedziało co zaraz nastąpi i będzie na to lepiej emocjonalnie przygotowane
            • zaufaj nauczycielowi lub podziel się z nim miłym komentarzem. Daj znać, że rozumiesz jak trudny to dla niego czas
        • WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/2023

• Poniżej znajdą Państwo ważne informacje pomocne w przygotowaniu do tego wydarzenia.

• Każdy przedszkolak 1 września przynosi kapcie na zmianę (pełne, wsuwane na rzepy lub gumkę) oraz ubrania na ewentualne przebranie do pozostawienia w szatni (koszulkę, spodenki, majtki, skarpetki).
            • Bardzo prosimy Rodziców wszystkich przedszkolaków o wstrzymanie się z zakupami materiałów plastycznych dla dzieci. Kwestia wyprawki będzie poruszona na pierwszym zebraniu, które odbędzie się we wrześniu.
            • Dzieci należy przyprowadzić do przedszkola do godziny 8:30 ( z wyjątkiem dzieci nowo przyjetych z rocznika 2019). Wyznaczeni pracownicy wskażą miejsce dzieci w szatni i udzielą dodatkowych informacji.
        • ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

• Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci nowo przyjęte z rocznika 2019 z jednym opiekunem na zajęcia adaptacyjne w dniu 01.09.2022 o godzinie 9.30.