• Festyn rodzinny

• Miejskie Przedszkole nr 31 wraz z Radą Rodziców

zaprasza na Festyn Rodzinny.

Dnia 10 czerwca 2022r. (piątek) o godzinie 15.00

na terenie ogrodu przedszkolnego przy ul. Ludowej 95a

w programie:

• występ dzieci ze Specjalnego Ośrodka

Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Częstochowie

• występy przedszkolaków

• wspólne zabawy z profesjonalnymi animatorami

• kolorowe dmuchańce

• pokaz wozu strażackiego

• kiermasz prac dzieci

• salon piękności: malowanie twarzy, tatuaże, warkocze

• kawiarenka: ciasto, kawa, herbata, napoje, popcorn

• grill

• pyszny domowy bigos

• licytacja gwiazd”

• Koło Gospodyń Wiejskich w Kobyłczycach „Niwianki” – możliwość zakupu rękodzieła

• OPIEKA DLA DZIECI NA CZAS WAKACJI

• W okresie wakacyjnym Miejskie Przedszkole nr 31 w Częstochwoie pracuje w terminie od 01.08 do 31.08.2022 r.

Przerwa wakacyjna w okresie od 01.07 do 31.07.2022r. Opieka w okresie wakacji dotyczy wyłącznie dzieci obojga rodziców pracujacych lub rodzica pracującego, który samotnie wychowuje dziecko.

Zapisując dziecko rodzic automatycznie wyraża zgodę na pobyt dziecka w grupie mieszanej wiekowo pod opieką dyżurujących nauczycieli, którzy organizują zajęcia wychowawczo - opiekuńcze.

Rodzice zapisują dzieci poprzez złożnie deklaracji w placówce w terminie od 09.05 do 31.05.2022r. (deklaracje złożone przed lub po terminie nie będą rozpatrywane).

Deklaracje dotyczące uczęszczania dziecka do przedszkola w czasie wakacji znajdują się w placówce.

Wersja do pobrania znajduje się poniżej:

wniosek_o_objecie_dziecka_opieka_w_czasie_wakacji.doc

POTWIERDZENIEM ZAPISANIA DZIECKA  BĘDZIE WNIESIENIE ZALICZKI NA WYŻYWIENIE W WYSOKOŚCI 8,50 ZŁ ZA KAŻDY DZIEŃ korzystania z wychowania przedszkolnego w TERMINIE DO 24 CZERWCA na konto przedszkola nr : 92 1030 1104 0000 0000 9312 6001 (w tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem ŻYWIENIE W MIESIĄCU SIERPNIU)

BRAK ZALICZKI ZA WYŻYWIENIE OZNACZA REZYGNACJĘ RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH Z MIEJSCA W DYŻURUJĄCEJ PLACÓWCE I POWODUJE WYKREŚLENIE DZIECKA Z LISTY DZIECI ZAPISANYCH.

Opłaty za godziny pobytu dziecka w przedszkolu będą naliczone ostatniego dnia sierpnia.

• SOILIDARNI Z UKRAINĄ - MAJ

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Nauczyciele, Pracownicy,

Drodzy rodzice i uczniowie

W imieniu władz miasta Częstochowy raz jeszcze pragnę podziękować za wsparcie przekazane ofiarom wojny w Ukrainie. Państwa hojność pozwoliła na przekazanie darów do: Charkowa, Iwano-Frankiwska, Berdyczowa, Humania, Lwowa, Łucka, Mościsk i Zdołbunowa. Jest to godne podziwu biorąc pod uwagę obecny kryzys i rosnące ceny.

Na objętych agresją terenach skorzystali z nich zarówno Ukraińcy jak również obywatele pochodzenia polskiego. Zebrane produkty trafiły także do uchodźców, którzy przybyli do naszego miasta po 24.02.2022. Wydano m.in.: około 1000 pakietów spożywczych, około 700 pakietów chemicznych oraz przybory szkolne i plecaki.

Dzięki bieżącym kontaktom telefonicznym, e-mailowym oraz osobistym, podczas przekazywania pomocy stronie ukraińskiej, można było przekonać się jak ważnym gestem dla naszych sąsiadów jest to wsparcie.

W związku z powyższym zachęcamy do ponownego zaangażowania się w zbiórkę dla walczącej Ukrainy.

W terminach 9 – 20 maja zachęcam szkoły do zbiórki materialnej:

• artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności, m.in.: konserwy, olej, woda mineralna, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
            • opatrunków, leków przeciwbólowych,
            • artykułów chemicznych i środków czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
            • kocy i śpiworów

W dniu 30 maja proszę o przekazywanie przez szkoły zebranych darów do następujących

placówek:

• Szkoła Podstawowa nr 7 – MP4, MP6, MP7, MP8, MP19, MP20, MP33, MP37, MP44, SP7, SP15, SP17, SP19, SP22, SP26, SP27, SP32, SP34, SP36, SP49, SP53, ZSP2, ZSP3, ZSS23, SOSW1, VI LO, ZS Prusa,
            • Szkoły Podstawowej nr 8 – MP5, MP30, MP17, MP21, SP8, SP12, SP35, SP52, V LO, ZS Andersa, ZSME, ZS Kochanowskiego, ZSTiO, CKZiU, ZSZS, ZSPMiR
            • Szkoły Podstawowej nr 39 – MP1, MP3, MP9, MP41, MP18, MP23, MP26, MP27, MP29, MP32, MP35, MP38, SP9, SP11, SP13, SP14, SP16, SP21, SP29, SP33, SP37, SP38, SP39, SP46, ZSP1, ZSP5, ZSP6, ZSS28, SOSW5, I LO, IV LO, VII LO, IX LO, ZSB, ZSE, TZN, ZST
            • Szkoła Podstawowa nr 48 – MP11, MP12, MP13, MP14, MP15, MP16, MP25, MP31, MP34, MP36, MP42, MP43, SP1, SP2, SP24, SP25, SP30, SP31, SP41, SP42, SP48, SP50, SP54, ZSP4, ZSS45, IILO, ZS Biegańskiego, VIII LOS, ZSG

z wyrazami szacunku

Ryszard Stefaniak

Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy

Rafał Piotrowski

Naczelnik Wydziału Edukacji

• JASNOGÓRSKA SZKOŁA MUZYCZNA

• W naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć uczniów z Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki mogły wysłuchać występów naszych gości, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat instrumentów muzycznych. Dziękujemy bardzo za przyjazd, piękne występy i możliwość poznania ciekawych informacji na temat instrumentów muzycznych.