• Podsumowanie projektu "............... a serce zostało na Kresach"

• 8 kwietnia 2022 r. podczas podsumowania projektu ".......... a serce zosatło na Kresach" w SP 53 w Częstochowie nasza wychowanka Ada została laureatką Powiatowego  Konkursu Piosenki Kresowej. Honorowymi gośćmi uroczystości byli Naczelnik Wydziału Edukacji UM R. Piotrowski, Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich Adam Kiwacki oraz aktorka teatru im. Adama Mickiewicza Hanna Zbyryt.

Serdecznie gratulujemy !!!!!

• Wycieczka do Agrogospodarstwa "Pod Skałką"

"Agroskałka" to wyjątkowe miejsce dla każdego ceniącego sobie walory przyrodnicze, sielskie klimaty i miłą atmosferę. Tutaj czas się zatrzymał i pozwala docenić bliskość przyrody oraz kontakt z naturą.

Na naszych przedszkolaków czekało tam wiele niespodzianek i zadań. Wspaniała przygoda i niezapomniany kontakt z naturą.

• WARSZTATY FIZYCZNE

Serdecznie dziękujemy rodzicom Adasia z grupy Zakątka Muminków za zorganizowanie dla naszych milusińskich niezapomnianych warsztatów fizycznych w Politechnice Częstochowskiej.

Dzieci były zachwycone!

Zapraszamy na fotorelacje.

• "Niebieskie przedszkole - placówka przyjazna osobie ze spektrum autyzmu"

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie pt.:" Niebieska szkoła - Niebieskie przedszkole przyjazne osobie ze spektrum autyzmu".

Przez rok nasza placówka podejmowała działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu mające na celu dostosowanie się do potrzeb i możliwości tych osób, wynikające z modelu Niebieskiego Przedszkola.

Naszym głównym celem było przygotowanie dzieci do akceptacji inności, wychowania dziecka odpowiedzialnego i autonomicznego.

Dzięki naszym staraniom Miejskie Przedszkole nr 31 uzyskało dyplom Niebieskiego Przedszkola.

Uroczyste wręczenie dyplomów nastąpiło podczas gali "Zapal się na niebiesko dla autyzmu" organizowanej w MDKu przez ZSS nr 23 w Częstochowie oraz Stowarzyszenie na rzecz osób z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi" Daj mi czasz" oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęły się w naszym przedszkolu już dzisiaj. Tego dnia w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola "zaświecili się na niebiesko" ubierając się na ten kolor. Nasze przedszkolaki na kartkach odbijały niebieskie dłonie, które udekorowały główne pomieszczenia w przedszkolu.

Specjalne zajęcia z okazji obchodów przygotowała grupa Misia Puchatka. Dzieci poprzez zabawę poznały sposoby odbierania bodźców przez dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Mogły poczuć ich ograniczenia i związane z nimi trudności podczas codziennego funkcjonowania. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyły niebieskie akcenty.